Maldivler Tatili ile İlgili Merak EdilenlerRakipsiz her şey dahil Maldivler

Benzersiz konsept ve 70 yıllık tecrübe

Mavinin binbir tonunu barındıran suları, rüzgarda sakince salınan palmiyeleri, bembeyaz yumaşak kumuyla doğaya tutkun ailelerin ve romantizmi tercih eden balayı çiftlerinin vazgeçilmezi Maldivler mükemmel bir tatil deneyimi sunuyor. 1200 ada ve bu adaların çevresinde, her biri cenneti andıran manzaralarla çevrili 26 mercan adası, minik bir tekneyle veya deniz uçağıyla ada topluluklarını keşfetmeye can atan binlerce gezgini ağırlıyor.
Bu özel destinasyonda gözlerden uzak bir tatilden önce bilmeniz gerekenleri mini rehberimizde bulacaksınız.

Club Med Maldivlerdeki iki tesisi Kani ve Exclusive Collection Finolhu Villalarıyla konforlu bir Maldivler deneyimi arayanları misafir ediyor.

Maldİvlerde Hava Durumu

Maldivler güneşli ve tropik iklimiyle ada tatili yapmak isteyenler için ideal bir destinasyon. Hava sıcaklığı yıl boyu 25-31˚C civarında seyrettiği için ne zaman giderseniz gidin keyifli bir okyanus tatili geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Aralık-Nisan ayları arası Maldivler için en ideal sezondur. Mayıs ve sonbahar/kış aylarında aylık ortalama en fazla 20-24 cm yağmur yağışı gözlenir. Buna rağmen ne zaman giderseniz gidin havanın kötü olması durumuyla karşılaşmanız oldukça nadir rastlanan bir durumdur.

Ulaşım

Maldivlere dilerseniz THY direkt uçuş konforuyla ortalama 8 saatlik bir uçuş veya Emirates ve Qatar Havayolları ile Doha ve Dubai aktarmalı uçuşlar mevcuttur. Maldivler uçuşları Hulhulé Adasında bulunan Malé Havaalanı'na yapılmaktadır.

Havaalanından tesise botla ulaşabilirsiniz. Şayet gece geç saatte geliyorsanız ulaşım seçeneği olmadığından Malé'de konaklamanız gerekebilir. Club Med tatillerinde ise tesis transferini sizin için organize ediyoruz.

PARA BİRİMİ

Maldivlerde para birimi Rufiyaa'dır (Rf) ancak çoğu tesis ABD Doları kullanmayı tercih ettiğinden kalacağınız tesisten bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

**Club Med her şey dahil tatillerinde bunu düşünmenize gerek olmadığını hatırlatmak isteriz :) **

YEME İÇME

Maldivler mutfağı pirinç, hindistancevizi aromalı köri, özellikle ton olmak üzere ada çevresinde yaşayan balık çeşitleri ve Arap, Hint ve Sri Lanka etkisiyle farklı bir yelpaze sunar.

Geleneksel Tatlar

Mas Huni – Hindistancevizi ve soğanla servis edilen tütsülü dilim balık
Bambukeylu Hiti – Ekmek ağacı meyvesi ve köri
Garudhiya – Yerel ton balığıyla yapılan baharatlı balık çorbası
Fihunu Mas – Rostolanmış baharatlı balık

Maldivler Kültürü

Maldivler; Hindistan, Sri Lanka, Arap ve Afrika'dan izler taşıyan oldukça çeşitli bir kültüre sahiptir. Ada hayatı okyanusun etkisiyle şekillenmiştir. Yerel halk çoğunlukla balıkçılıkla geçimini sağlar.

GİYİM KUŞAM

Malé'ye veya yerleşim olmayan adalara gidecekseniz sadece mayoyla gitmemenizi tavsiye ederiz.

Müzİk ve Dans

Bodu Beru - Ritimleri sakin başlayan Bodu Beru, davulların artan ritimleriyle dans severlerin kanını kaynatacak.

Bandiyaa Jehun - Metal çömleklerle yapılan pot dansı genç kadınların şarkı söyleyerek dans ettikleri yöresel bir şovdur.

El Sanatları

**Cilalanmış Ahşap Ürünler **- Maldivlerin en popüler el sanatları Laajehum in Dhivehi olarak bilinen ahşap zanaatidir. Ahşap kutu, kase, vazo gibi ürünleri açık renk vernikle cilalanır ve hindistan cevizi yapraklarıyla parlatılır

Thun’du Kunaa Mats - El dokuması bu yumuşak kilimler Maldivlerde oldukça popülerdir; dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.

Maldivlerde Neler Yapabilirsiniz?

Şnorkelle Yüzme

Berrak suları ve canlı deniz yaşamıyla Maldivler birçok dalgıçın favori bölgelerinden biridir. Dev vatus balıklarıyla yüzerek mercan resiflerini keşfederken deniz kaplumbağaları size eşlik edecek. Bazı tesislerin özel mercan resifleri bulunur, dilerseniz de en güzel noktaları görmek için şnorkel gezilerine katılabilirsiniz.

Yerel kanunlar ve kurallar

Ülkeye alkol, domuz ürünleri veya pornografik içerik getirmek yasaktır, ülke içinde veya ülkeye girerken bu ürünlerin çantanızda asla bulunmaması konusunda özen göstermelisiniz.

Adaların doğal güzelliklerini korumak adına ülkeden ayrılırken kum, deniz kabuğu veya mercan parçaları çıkarmak yasa dışıdır.

Kadınların üstsüz güneşlenmesi yasaktır, tesislerde de bu kurala uyulmak zorundadır.

MALDİVLERDE BULUNAN CLUB MED TESİSLERİNİ KEŞFEDİN

Kani
Kani
Lüks Alan

Kani

Maldivler