Alternatif Kar Sporları

Kar üzerinde herkese uygun bir aktivite var!

Karlı zirveleri çok seviyorsunuz ancak kayak veya snowboard ilginizi çekmiyor mu? Size iyi bir haberimiz var: Tesislerimizde kalp atışınızı hızlandıracak birçok farklı kış sporu bulabilirsiniz! Kayak ve snowboard dışındaki popüler kar sporlarını sizin için listeledik!

KAR DAĞ BİSİKLETİ

Bisiklet ve kar kombinasyonu kulağa sıradışı gelse de birçok Avrupa destinasyonu kış sporları kategorisine kar dağ bisikletini de eklemeye başladı. Aktivite ilk olarak bundan 30 yıl önce Amerika'da yapıldı ve ülkenin en hızlı büyüyen kar sporlarından bir tanesi haline geldi. Bu sporu yapmak için özel üretilmiş bisikletlere ihtiyacınız var. Tekerlekleri normal bisiklete göre daha kısa ve geniş olan bu özel bisikletler 'fat bike' olarak anılıyor. Uzmanlar normal bisiklete binenlerin fat bike'a da kolaylıkla binebileceğini söylüyor.

Zorluk: 2/5
Fiyat: Bisiklet kiralama günlük ortalama 40€ civarında
Ekipman: Geniş tekerlekli bir ‘fat bike’ ve kask
Ne zaman denemeli?: Bisikletleri sezon boyunca kullanabilirsiniz
İdeal lokasyon: Val Thorens, Fransa

KÖPEKLİ KIZAK

Özellikle İsviçre'deki kayak merkezlerinde oldukça popüler olan köpekli kızak Fransa ve Avusturya'da da oldukça yaygın. Karla kaplı ormanlarda enerjik huskylerle veya Alaska Malamutlarının çektiği kızaklarda dolaşmak çok keyifli. Köpeklerinizi ve kızağınızı nasıl yönlendireceğiniz konusunda eğitim almanız şart.

**Zorluk: **2/5
**Fiyat: **200€-500€ (pakete göre değişir)
**Ne zaman denemeli?: **Ocak - Mart ayları
İdeal lokasyon: Pragelato, İtalya

BUZ PATENİ

Avrupa'da birçok şehirde bulunan buz pateni alanları yıllardır patencilerin akınına uğruyor. Tertemiz dağ havasında paten yapmaksa benzersiz bir deneyim. Kayak tesislerinden birçoğunda açık hava buz pateni alanı bulunuyor, hatta bazıları donmuş göllerin üzerinde konumlanmış durumda. Buz hokeyi imkanı da sunan Tignes'teki açıkhava buz pateni sahası ön göze çarpanlardan biri!

Zorluk: 3/5
Fiyat: Bir çok doğal paten alanı ücretsiz
Ekipman: Patenler yakın tesislerden kiralanabiliyor
Ne zaman denemeli?: Ocak-Mart
**İdeal lokasyon: ** Tignes, Fransa

DİĞER BUZ PATENİ AKTİVİTELERİ

Buz pateni sahalarında buz pateni dışında da birçok seçenek mevcut. Buz hokeyi, hız pateni, curling ve buz bisikleti bunlardan birkaçı. Eğitmenler gözetiminde buzun üzerinde farklı aktiviteleri deneyebilirsiniz. Bazı bölgelerde donmuş göl üzerinde ice blokarting bile deneyebilirsiniz. Rüzgar sörfü ile go-kart bileşimi olan bu spor oldukça keyifli!

Zorluk: 3/5
**Fiyat:**Aktivite ve deneyime göre değişir
Ekipman: Aktivite alanlarından kiralanabilir
Ne zaman denemeli?: Ocak-Mart
**İdeal lokasyon: ** Saint Moritz, İsviçre

VE MACERASEVERLERE ÖZEL...

Daha fazla macera arayanlardansanız size şunları öneriyoruz: Skijoring kayak sürüşü anlamına geliyor ve kayakçının atlarla veya köpeklerle çekilmesiyle yapılıyor, bolca atlayış içeren bu spor adrenalin dolu! Kar kanosu da başka bir alternatif. Gece kızağı ise karanlığı ve hızı birlikte deneyimleyebileceğiniz bir spor! Bol şans!

Club Med Kayak Tatili - Benzersiz her şey dahil tatil deneyimi

FRANSIZ ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Alplerin eteklerinde kilometrelerce uzanan pistlerde benzersiz her şey dahil kayak deneyimi

KEŞFET

İTALYAN ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Mükemmel vakit geçireceğiniz sımsıcak bir ortamda Dolce Vita kayak tatili...

KEŞFET

İSVİÇRE ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Alp disiplinli kayağın başlangıcı olan sonsuz pistlerde kristal beyazın tadını çıkarın

KEŞFET