Seyşeller'de tatile ne zaman gitmeliyim?

Rüya Seyşellerde rüya gibi bir tatil geçirmek için ne zaman gitmeniz gerektiğini mi merak ediyorsunuz? Tatil planlarınızda esneklik payınız varsa, Hint Okyanusu'nun incisi Seyşel Adalarındaki tatilinizi bu tropik adaların iklim koşullarına göre planlayabilirsiniz.

Seyşellerde konaklama için en ideal zaman nedir?

Seyşeller tatilinizi planlarken bölgede yıl boyu hakim tropikal ve nemli iklim özellikleri hakkında biraz araştırma yapmanızı öneriyoruz. Seyşellerde tatil tarihinizi belirlerken tüm yıl boyunca hemen hemen aynı olan hava sıcaklığına aldanmayın.

Turkuaz sularla çevrili adaların günlük yaşantısını, iki belirgin mevsim şekillendirir. Güney yarım kürede yılın en sıcak ve en nemli dönemi, Ekim ayında başlayıp Nisan ayında biten yaz mevsimidir. Bu dönemde Kuzeybatı rüzgârları sahillere yosun taşır; ama Seyşeller tatili için başka uygun vaktiniz yoksa, endişelenmeyin. Neysek ki tüm sahiller yılın aynı döneminde aynı rüzgârlara maruz kalmıyor. Örneğin, Seyşellerde soğuk havalarda Güneydoğu'dan gelen Alize rüzgarları hakim oluyor.

Bir ipucu!

Seyşellerde tatil, çoğunlukla iklim koşullarına bağlıdır. Bize sorarsanız, iki mevsim arası geçiş dönemleri ve özellikle Ekim, Kasım, Nisan ve Mayıs ayları Seyşeller tatili için en uygun zamandır.

Club Med’in sunduğu her şey dahil Seyşeller tatiline göz atmaya ne dersiniz?

Tatilde denizin tadını çıkarabilmek için Seyşeller tatiline hangi mevsimde gitmeliyim?

Yıl boyu 30°C civarı sıcaklık ve her zaman parlayan güneşiyle, Seyşeller tatilinde doya doya yüzebilmek için hangi mevsimde tatile gitmek gerektiği sorusunun cevabı oldukça basit: Deniz sıcaklığı yıl boyu ortalama 28°C civarında seyrediyor. Yani Seyşeller sahilleri biraz gevşemeniz veya eğlenceli su aktivitelerinin tadını çıkarmanız için her an ayaklarınızın altında. Sahilleri yıkayan berrak sular ve rengârenk mercanlar, bir dalış maskesi ve şnorkel yardımıyla izleyebileceğiniz muazzam su altı canlılarına ev sahipliği yapıyor. Maceraya açık ve deneyimliyseniz, Seyşeller tatilinde dalış yapmayı da deneyebilirsiniz. Veya sadece Seyşeller sahillerinin tadını çıkarabilir, dilerseniz kürek sörfünü ya da kano gezintisini de deneyebilirsiniz.

Seyşeller tatiliniz süresince nereleri gezebilirsiniz?

Seyşellerin en ünlü adası, aynı zamanda başkent Victoria'nın da bulunduğu Mahé Adası'dır. Seyşeller'i gerçek anlamıyla keşfetmek istiyorsanız, Mahé ve Praslin Adalarına mutlaka gitmenizi öneririz. Mahé Adası size el değmemiş, olağanüstü manzaralar ile zengin tarihi ve kültürel dokular sunarken; Victoria’da Indépendance Bulvarı’nda, büyük Sir Selwyn Selwyn Clarke çarşısında, botanik bahçesinde, Kreol evlerinde ve diğer rengârenk binalar arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Ayrıca Morne Seychellois Milli Parkı'nda yapacağınız kısa bir gezinti de tatil için Seyşelleri tercih etmenizin ne kadar doğru bir karar olduğunu kanıtlayacaktır.

Seyşellerin iki büyük adası Mahé ve Praslin, keşifle dolu bir tatil geçirmek için mükemmel bir ikili. Efsanevi Mai Vadisi'nin bulunduğu Eden bahçesi, deniz ve hindistan cevizleri Praslin Adası'nın en göze çarpan noktalarıdır. Eğer Seyşeller tatilinize yüzmek ya da dalmayı denemek için gidiyorsanız, Praslin Adası'nda Volbert Koyu, Lazio Koyu ve Kerlan Koyu gibi birçok muhteşem sahil bulabilirsiniz. Praslin Adası'ndan Curieuse Adası ve La Digue Adası gibi diğer Seyşel Adalarına rahatlıkla geçebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir...