Seyşeller’de nereleri ziyaret etmeli?

Turkuaz deniziyle yıkanmış cennet plajları ile Seyşeller, deşarj olmak ve Hint Okyanusu kıyısındaki egzotik konaklamanın tadını çıkarmak için tüm güzelliğiyle sizi bekliyor. Bir sonraki tatil rotanızda bu pastoral takımadalara gitmeyi planlıyorsanız yerel kültür mirasının tadını doyasıya çıkarmak için nereleri ziyaret edeceğinize göz atın. Büyüleyici Seyşeller tatilinde gezilecek başlıca yerleri keşfetmek için bizi takip edin.

Victoria, renkli bir başkent

Hint Okyanusu'nun kalbindeki özel konumu ve güzelliğiyle dikkatleri üzerine toplayan Seyşeller son yıllarda dünyanın dört bir yanında özellikle tercih edilen bir takımada haline geldi. Uzun süre İngiliz sömürgesi altında kalmalarının etkisiyle Seyşeller ve Mahé Adası birçok açıdan bu tarihe tanıklık ediyor. Başkent Victoria, takımadaların eşsiz atmosferini solumak için Seyşeller'de ziyaret etmeniz gereken başlıca yerlerden biri. Bu yol sizi Londra'daki Vauxhall Saat Kulesi'nin benzeri olan Saat Kulesi'ne götürecek. Devam ettiğinizde kendinizi Hükümet Binası'nda bulacaksınız. Mahé Adası'ndaki bu sömürge döneminden kalma bina, geçmişte İngiliz yöneticilere ev sahipliği yapıyordu. Artık resmi ofisler tarafından kullanılıyor.

Seyşeller tatiliniz sırasında bırakın, merakınız size rehberlik etsin ve kendinizi şehrin kalbindeki yemyeşil bir alan olan Mahé Adası Botanik Bahçesi'nde bulun. Yerel floranın zenginliğini keşfetmek amacıyla Seyşellerde ziyaret etmeniz gereken yerleri merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Parkta bulunan palmiye ağaçları ve endemik orkideler tüm ihtişamlarıyla büyülü bir atmosfer oluşturur.

Sonrasında Sir Selwyn Clarke pazarının çok renkli tezgahlarına göz atmanın zamanı geldi. Otantik bir deneyim için Seyşellerde ziyaret etmeniz gereken yerleri merak ediyorsanız; Mahé Adası'nın söz konusu popüler etkinliği kapsamında, zanaat ürünlerinin, egzotik meyvelerin ve baharatların arasında yapılan bu geziyi de mutlaka Seyşeller tatili listenize eklemelisiniz.

Seyşeller Club Med fırsatlarını keşfedin.

Morne Seyşeller Milli Parkı, Seyşeller tatilinizde doğayla iç içe bir kaçamak noktası

Hint Okyanusu'nun çevrelediği Seyşeller plajları öve öve bitirilemeyecek denli güzel olsa da, ormanın iç kısımlarındaki yeşil doğayı da es geçmemek gerekir. Seyşellerde gezilecek yerleri merak ediyorsanız, programınıza Morne Seyşeller Milli Parkı'nı dahil ettiğinizden emin olun. Mahé Adası'nda bulunan bu doğa rezervi, korunan yemyeşil doğaya dalmak için Seyşelleri ziyaret etmek isteyen meraklı açık hava tutkunlarını kendine hayran bırakacak.

Morne Blanc yamaçlarında yürüyüş, Copolia'nın zirvesine tırmanış, egzotik flora ve fauna keşfi gibi aktivitelerle, Seyşeller tatilinizin bu kısmında size unutulmaz bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu aktivite, Seyşeller çevresini ve Hint Okyanusu'nu seyredebileceğiniz en güzel manzaralardan birkaçını sunacak. Ayrıca granit kayalarla çevrili Anse Source d'Argent plajı gibi plajlarıyla da bilinen La Digue Adası'nı keşfedebilirsiniz.

Mahé'den Praslin'e: Gizli cennete geçiş

Hint Okyanusu'nun turkuaz sularında keşif gezisi yapmak ya da daha basit şekliyle Mahé'den Praslin'e geçmek Seyşeller tatilinizde olmazsa olmazlardan biri!

Seyşellerdeki tüm adalar, Hint Okyanusu'nun ılık sularının tadını çıkarabileceğiniz cennet gibi plajlarla doludur. Praslin Adası özellikle bu konuda ayrı bir üne sahiptir. Mahé ve Praslin arasındaki deniz kaçamağından sonra Seyşellerde nereleri ziyaret edeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Bir önerimiz var: Seyşel Adalarının en ünlü manzaralarından birini keşfedeceğiniz Lazio Koyu'na gidin. Lazio'da beyaz kum, turkuaz deniz ve masmavi gökyüzü, deniz Hindistan cevizleriyle, palmiye ağaçlarıyla ve granit bloklarıyla dünyada eşi benzeri olmayan gerçek bir kartpostal manzarasıyla karşılaşacaksınız. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Praslin Adası'nın kalbindeki May Vadisi, korunmuş ve sonsuz zenginlikte bir tropikal ormanda yürüyüşe çıkma fırsatınız olacak. Bu doğal rezerv, neredeyse el değmemiş bir palmiye ormanına ev sahipliği yapmaktadır. Burada 6 farklı endemik palmiye türü yetiştiriliyor. Bu özellik Praslin'e özgüdür, diğer Seyşel Adaları ve hatta Hint Okyanusu ile paylaşmadığı bir özelliktir.

Seyşellerin bu olağanüstü ekosisteminde, siyah papağanlarla, mavi güvercinlerle ve gündüz kertenkeleleriyle karşılaşabilirsiniz. Bir sonraki konaklamanız sırasında Seyşeller'de nereleri ziyaret edeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Bu cennet takımadalarındaki tatilinizin, sizlere zengin keşif deneyimleri sunacağından emin olabilirsiniz. Mahé Adası'ndan Praslin Adası'na, Hint Okyanusu ile çevrili pastoral plajlar, korunmuş ve cömert doğa ve Mahé Adası'nda bulunan ışıltılı başkent Victoria, Seyşeller tatilinizi unutulmaz kılacak. Seyşel Takımadaları konaklamanız boyunca rüya gibi bir tatil vaat ediyor.

Bunu biliyor muydunuz?

Deniz Hindistan cevizi ağaçları tüm Seyşel Adaları'na dağılmıştır. May Vadisi, dünyanın en büyük deniz Hindistan cevizi ormanına ev sahipliği yapar. Seyşeller tatiliniz sırasında, Mahé'den Praslin'e, bu nadir endemik türleri gözlemlemek için zaman ayırın. Ağırlığı 45 kilogramı, yüksekliği 50 santimetreyi bulabilen meyveleriyle ve bazı türlerindeki 25 kilogramdan daha ağır tohumuyla dünyanın en büyük tohumuna sahip deniz cevizi ilginç görüntüsü ve gücü ile etkileyicidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir…