Seyşellerde neler yapılır?

Seyşeller, 115 adası ve cennet plajlarıyla unutulmaz bir tatil yaşamanız için sizleri bekliyor... Curieuse Adası da dâhil olmak üzere Mahé Adası'ndan Praslin Adası'na, Seyşellerde neler yapabileceğinizi sizin için listeledik. Çok sayıda aktivite ve en güzel film setlerini kıskandıracak manzaraların her birinin sizi büyüleyeceğine emin olabilirsiniz.

Seyşeller Tatili | North ve Silhoutte Adası

Seyşel Adalarındaki tatiliniz boyunca, kendinizi mutluluk ve eğlence dalgasına bırakmaya hazır olun. Turkuvaz denizi ve bembeyaz kumsalıyla olağanüstü manzaralar vaadeden rüya gibi plajlar...

Peki cennet ada Seyşellerde neler yapabilirsiniz? İster dinlenmek, ister macera dolu anlar yaşamak için Seyşeller size birden fazla fırsat sunan bir destinasyondur. North Adası çok sayıda harika plaja ev sahipliği yapar ve doğal güzelliği ile ön plana çıkar. Sizi bu yemyeşil manzaraya karşı yüzmeye davet eden dalgaların ayaklarınızı yerden kesmesine izin verin.

Hint Okyanusu'nun ortasındaki Silhouette Adası ise zengin bitki örtüsüyle oldukça ünlü bir adadır. Tam anlamıyla bir ekoturizm örneği olan bu ada, sit alanı olarak korunmuş ve bu gizli cennetin bir parçası haline gelmiştir. Dünyanın dört bir yanından gelen misafirleriyle Silhouette Adası yürüyüş veya dalış turu için ideal bir destinasyondur. Sömürge döneminde inşa edilen görkemli yapıları ve onların eşsiz mimarisini kaçırmayın.

Seyşeller Club Med fırsatlarını keşfedin.

Seyşellerde macera dolu bir tatil için neler yapılabilir?

Ünlü dev kaplumbağaların sığınağı olarak bilinen Hint Okyanusu'nun ortasındaki el değmemiş, dağlık ve küçük bir ada olan Curieuse Adası'nda mola vermeye ne dersiniz? Korunan Milli Park, deniz hayvanlarını, papağanları ve tüm Seyşeller faunasını gözlemlemek için mükemmel bir yerdir. Bu özel adadaki arazi formu ve adanın konumu sayesinde takımadaların nefes kesici manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

La Digue Adası ve burada bulunan dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen Anse Source d'Argent plajı sizi güzelliğiyle şaşkına döndürecek. Rüyalarınızı süsleyecek bu özel yerde, bisikletle dolaşırken vanilya tarlalarını keşfedeceksiniz. Seyşellere özgü bir aktivite bulmak istiyorsanız, takımadalardaki geleneksel ulaşım şekli olan kağnıyla seyahat edebilirsiniz. Praslin Adası’nı da unutmamakta fayda var! Burası, Anse Georgette ve Anse Lazio gibi palmiyeyle çevrili plajlarıyla bilinir. Ayrıca, Praslin Tabiat Parkına ev sahipliği yapan ormanıyla da oldukça ünlüdür ve Vallée de Mai'nin doğal rezervinin bir parçasıdır.

Bunu biliyor muydunuz?

Seyşellerdeki bazı adalara sadece tekne ile ulaşım sağlanmaktadır. İnanılmaz çeşitlilikteki deniz faunasına eşlik ederken kendinizi sakinliğin ve huzurun kollarına bırakın. Daha önce deneyimlemediğiniz bu eşsiz aktiviteleri keşfetmeniz için bu özel tatil cennetini kaçırmayın.

Bu eşsiz sit alanının ve harika başkentin tadını çıkarın.

Tüplü dalış yaparken yeryüzündeki en çok aranan mercan resiflerine hayran kalacaksınız. Su sporları sayesinde takımadaların yarı saydam sularını keşfetme fırsatınız olacak. Seyşeller’de kendi tercihinize göre neler yapabileceğinizi kolayca bulacaksınız. Ancak, Seyşeller Adaları da korunan bir alandır. Aslında, bölgenin %50'si koruma altındadır ve birçok Milli Park mevcuttur. Morne Seychellois Milli Parkı, özellikle keyifli ve egzotik yürüyüşler için 9 farklı doğa yürüyüşü parkuruna ev sahipliği yapmaktadır. 906 metre yüksekliğiyle takımadaların en yüksek zirvesidir. Buna ek olarak, Sainte-Anne Milli Parkı Seyşeller’deki en eski deniz rezervini korur. Bu gerçek doğal akvaryumun karşısında diliniz tutulacak. Bu olağanüstü ve muhteşem faunayı keşfetme fırsatı yakalayacaksınız. Seyşeller’in başkenti, takımadaların en büyüğü olan Mahé Adası'nda bulunur. Başkenti olan Victoria, birçok dönemin izini taşır ve gerçek bir mimari cevher olarak ön plana çıkar. Büyüleyici mimarisiyle tam bir açık hava müzesi gibi görünüyor. Yüzölçümü küçük olduğu için şehri yürüyerek gezme fırsatınız olacak. Olağanüstü egzotik floranın ortasında dev kaplumbağalarla tanışacağınız botanik bahçeleri keşfedeceksiniz. Ayrıca, ünlü Sir Selwyn Selwyn Clarke pazarı, yerel el sanatlarını sergilediği, hayran kalacağınız renkli tezgâhlarıyla sizi karşılayacak. Seyşeller’de neler yapabileceğinizi bilmiyor musunuz? Takımadalarda, o günkü keyfinize göre seçim yapacaksınız. Artık uçak biletinizi ertelemeyin ve büyüleyici bir tatil deneyimi yaşayın. Seyşellerlilerin yaşam dinginliği ile harmanlanmış cennet gibi manzaralar, günlük yaşamınızın bir parçası olacak egzotik bir yolculuk sunuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir…