Seyşeller'i ailece ziyaret edin

Seyşel Takımadaları, aile tatili için uygun mudur? Kesinlikle öyledir! Cennet gibi plajları, egzotik yerel kültürü ve nefes kesen manzaraları ile Seyşeller, büyükten küçüğe herkesi çok mutlu edecek! Hem sportif hem dinlenme odaklı hem de kültürel aktivitelerle sıkılmaya zamanınız kalmayacak. Seyşeller'de kaldığınız süre boyunca, ailenizle birlikte neler göreceğinizi ve neler yapacağınızı keşfedin.

Seyşeller'de aile tatili: Çocuklarınız için ideal bir rota

Seyşeller, cennet gibi manzaralar eşliğinde ailece tatil yapmak için şüphesiz ki mükemmel bir ülke! Paris'ten direkt uçuşla birkaç saat uzaklıkta, minimum düzeyde jet-lag yaşayarak Hint Okyanusu'nun kalbinde çocuklarınızla muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Harika manzaralarla çevrili Seyşeller'de ailenizle yapacağınız birçok aktivite bulacaksınız! Seyşeller'de ailece geçireceğiniz egzotik, dinlendirici ve pastoral tatil, sizlere keşfetme ve dinlenme fırsatı sunacak. Büyükten küçüğe herkesi etkileyecek lezzetli yemekleriyle yerel kültürü keşfedebilirsiniz. Peki ya menüde neler mi var? Izgara balık, pirinç ve egzotik meyveler! Seyşeller çocuklar için uygun, sade ve leziz mutfağıyla öne çıkıyor. Seyşeller'in en büyük adası olan Mahé'de, Anse Takamaka Plajı'nda denize nazır bir restoranda yerel bir yemeğin tadını çıkarmak için mutlaka zaman ayırmalısınız. Belki de çocuklarınız, oynamak için sahil kenarına gelen yunusları görme fırsatı yakalar! Ailenizle birlikte Seyşeller tatilinizi unutulmaz kılacak eşsiz anlar sizi bekliyor!

Seyşeller'de Club Med fırsatlarını keşfedin.

Olağanüstü doğayı keşfetme fırsatı

Ailenizle birlikte Seyşeller'de konakladığınız süre boyunca, doğa nefesinizi kesecek. Seyşeller'de her adanın kendine özgü özellikleri olsa da hepsinin ortak bir yanı vardır: Nefes kesen, yemyeşil bir doğa. Yerel kültür ve cennet gibi plajları ilk elden deneyimlemek için Seyşeller'deki en büyük ada olan Mahé Adası'nı ziyaret edin. Deniz kenarında tembellik yaparak geçirilebilecek bir öğleden sonrası için, sıcak kumu ve masmavi deniziyle insanı mest eden Ternay Koyu'na gidin. Burası Seyşeller kıyılarının tüm güzelliğini hayranlıkla seyredebileceğiniz, çocuklarınızın da plajın keyfini çıkarabileceği ideal bir noktadır. Tatiliniz sırasında Praslin Adası'nı da kesinlikle es geçmeyin. Seyşeller'deki ikinci en büyük ada olan Praslin Adası, daima pastoral bir manzara sunar. Rüya gibi manzarasıyla dinlenmek ve rahatlamak için mükemmeldir. Ebeveynler Hindistan cevizi ağaçlarının gölgesinde dinlenirken, çocuklar da kartpostal gibi plajlarda yüzerek deniz kenarının keyfini çıkaracaklar. Adanın iç bölgelerini keşfetmek ve bambaşka bir manzaraya tanık olmak için Praslin Ulusal Parkı'nı görmeden geçmeyin. Bu park, hala insan faktöründen olabildiğince korunan, bitki örtüsü bakımından zengin bir tropikal ormandan oluşuyor. Şelaleler ve tropik ağaçlar arasında yaşayan canlıları gözlemlemek isterseniz, parkın patikalarında yürüyün ve gözlerinizi dört açın! Muhteşem plajları ile bilinen La Digue Adası'nı ve bu adanın özellikle de granit kayalarla çevrili Anse Source d'Argent Plajı'nı asla kaçırmayın.

Bunu biliyor muydunuz?

Praslin Ulusal Parkı, 1983'ten beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Bu park, nesli tükenmekte olan kara papağan gibi birçok endemik türe ev sahipliği yapmaktadır.

Seyşeller'de tüm aile bireylerine uygun aktiviteler

Dinlenme ve rahatlama için muhteşem bir ülke konumunda olan Seyşeller, tüm aile için ideal aktivitelerle doludur! Peki, Seyşeller'deki aile tatiliniz boyunca neler mi yapabilirsiniz? Hayvan ve bitki gözlemciliği, kesinlikle yapmanız gereken aktivitelerden biri! Programınıza eklemenizi önerdiklerimiz: Lagünlerde rengarenk balıkların arasında şnorkelle yüzme, ormanda kuş gözlemciliği ve tabii ki dev kara kaplumbağalarıyla karşılaşma. Ailenizle Seyşeller tatiliniz boyunca yaşadığınız anları sevdiklerinizle paylaşma ve eşsiz keşifler yapma fırsatı yakalayacaksınız. Deniz tutkunları için, cam tabanlı tekneyle küçük bir yolculuk harika bir fikir olacaktır. Yeterince şanslıysanız, manta vatozlarını veya yeşil kaplumbağaları doğal ortamlarında görebilirsiniz. Hint Okyanusu'nun kalbine dalış yapmak, büyükten küçüğe herkesi memnun edecek bir etkinlik olacaktır. Masmavi denizde, deniz kanosu, deniz bisikleti veya kürek sörfü gibi birçok su sporunun keyfini çıkarabilirsiniz! Konforlu otelleri, rüya gibi manzaraları ve büyükten küçüğe herkese uygun aktiviteleriyle Seyşeller, Hint Okyanusu'nun kalbinde unutulmaz bir aile tatili için kesinlikle ideal bir ülke. Seyşeller, büyükten küçüğe herkesi kendine hayran bırakacak. Praslin Adası, Mahé Adası veya La Digue Adası'nın cennet gibi plajlarında keyif çatarak rahatlayabilirsiniz. Dinlenme ve keşfin iç içe olduğu bu kartpostal gibi ülkede aile tatilinizin tadını çıkarın!

Bunlar da ilginizi çekebilir…