Seyşeller'in birbirinden güzel plajları

Seyşellerde, cennet gibi plajların tadını çıkarabileceğiniz bir tatil planlamak istiyorsanız, işte size hem dinlenebileceğiniz hem de su aktiviteleri yapabileceğiniz en güzel plajlar hakkında bilgiler... Seyşeller, Mahé Adası'ndan Praslin Adası'na, 115 adadan oluşan bir takımadadır. Bizim seçkimiz, tatilinizi rahatlayabileceğiniz ve huzur bulacağınız şekilde organize etmeniz için oldukça yararlı olacaktır.

Seyşeller plajlarında neler yapılabilir?

Seyşeller'in Hindistan cevizi ve takamaka ağaçlarına nazır bembeyaz plajları genellikle büyük granit kayalarla çevrilidir. Buna benzer manzaralara Mahé, Praslin, La Digue ve Saint-Anne Adası'nda sıkça rastlanır. Seyşeller'in cennet plajlarının keyfini sürmek için tatilinizi Mart, Nisan, Mayıs veya Haziran aylarına denk gelecek şekilde planlamanızı öneririz. Böylece, su tüm yıl boyunca sıcak olduğundan, yıl sonu ve yaz sezonu görülen turist kalabalığından kaçınabilir ve denizi huzur içinde keşfedebilirsiniz.

Seyşeller'de plajlar; sere serpe uzanarak dinlenmek, yüzmek, kürek çekmek, deniz kanosuna binmek veya şnorkelle yüzmek için idealdir. Berrak ve hayran kalınası, turkuaz renkteki denizi ufuk çizgisine kadar uzanır ve bu berraklık, deniz altının açık bir şekilde görünebilmesini sağlar.

Bunu biliyor muydunuz?

Seyşellerde doğayı korumak bir önceliktir ve Seyşeller halkı, plajlardaki tesisleri sınırlamaya özen gösterir. Seyşeller'deki Cousin Adası'nda, doğanın korunması adına kumsalda piknik yapmak, dalış yapmak ve aynı zamanda sigara içmek yasaktır.

Seyşeller için Club Med fırsatlarını keşfedin.

Seyşeller'deki en ünlü plaj hangisidir?

Seyşeller, plajlar açısından çok zengindir ve her biri diğerinden daha güzel olsa da, özellikle bir plaj, diğerlerini geride bırakır: La Digue Adası'nda bulunan Anse Source d’Argent plajı. Bu plaj, Seyşeller'in en ünlü plajı olarak kabul edilir. Anse Source d'Argent plajı yemyeşil bir bitki örtüsüyle kaplıdır ve uzunluğu bir kilometreyi aşar. Turkuaz suyu ve granit bloklarıyla tipik bir Seyşeller manzarasına sahiptir. Burada, şnorkelle yüzebilirsiniz. Berrak suyu sayesinde, Seyşeller'deki bu adada muhteşem mercan resiflerini gözlemleyebilirsiniz. Ağaçların doğal gölgesi altında keyifli vakit geçirip rahatlayabilirsiniz. Anse Source d'Argent, Seyşeller'de bulunan plajların en güzeli kabul edilse de, Mahé Adası'ndaki Anse Beau Vallon plajı da turistler arasında popülerliğini sürdürmeye devam ediyor.

Şnorkelle yüzme meraklıları için ideal plajlar hangileridir?

Seyşeller'in birçok plajında şnorkelle yüzebilirsiniz. Özellikle Praslin Adası'nda bulunan, huzur dolu ve bembeyaz kumlu Anse Lazio, dünyanın en güzel 10 plajından biri olarak kabul edilir ve bu aktivite için biçilmiş kaftandır. Amatör dalışçılar, su altı dünyasının tadını çıkarmak için dalış maskeleri ve şnorkelleriyle Sainte-Anne Adası Ulusal Deniz Parkı'na da gidebilirler. Seyşeller'in başkenti Victoria'ya 5 kilometreden daha yakın bir mesafede yer alan Saint-Anne Adası'na deniz yoluyla kolayca ulaşabilirsiniz. Burada, La Digue Adası'nda olduğu gibi mercan resiflerini keşfedebilir, aynı zamanda Seyşeller'in tipik manzarası olan, geniş granit bloklarla kaplı deniz çayırlarını gözlemleyebilirsiniz. Hint Okyanusu'nun ılık suları, Nisan-Aralık ayları arasındaki dönemde manta vatozlarına ve aynı zamanda diğer birçok tropikal türe de ev sahipliği yapar. Plajların bol olduğu Seyşeller'deki tatiliniz boyunca, tropikal deniz canlılarının arasında yüzmek, yaşayacağınız inanılmaz deneyimlerden biri olacak. Mahé Adası, Praslin Adası, Saint-Anne Adası ve La Digue Adası… Seyşeller'deki tüm bu adalar, nefes kesici deneyimler yaşayabileceğiniz harika plajlarla doludur!

Bunlar da ilginizi çekebilir…