Sömestr kayak tatili10 tavsiye

Sömestr kayak tatiliniz için ipuçları

Yarıyıl kayak tatili ailenizle vakit geçirmek için harika bir seçim! Ocak sonu Şubat başı birçok kayak bölgesi için en iyi sezon olduğundan ister pistlerde isterseniz pist dışında bolca tesis ve aktivite seçeneğiniz var. Tatilinizin en konforlu şekilde geçmesi bizim için önemli, işte size birkaç ipucu!

1. ARAŞTIRIN

Yarıyıl tatilinde birçok tesis oldukça kalabalık olacağı için öncelikle gitmek istediğiniz bölgeye karar verin. Aileniz için seçeceğiniz tesisteki aktivitelere göz atın, nasıl gidileceğini planlayın. Bölgeyle ilgili yazılanları okuyun, gitmeyi düşündüğünüz tesisin web sayfasını inceleyin.

2. REZERVASYONUNUZU GECİKTİRMEYİN

Yarıyıl kayak tatili sadece Türkiye'de değil Brezilya, İsrail ve Rusya'da da en çok tercih edilen zaman dilimi. Şayet son dakikaya kalırsanız hem fiyatlar daha yüksek olacaktır hem de dilediğiniz standartlarda konaklama yapma olasılığınız azalacaktır. Kayak takımlarınızdan, ek hizmetlere kadar her şeyi önceden planladığınızdan emin olun. Club Med konaklamalarınızı ne kadar erken planlarsanız o kadar az stres yaşayacağınızdan, avantajlı kurlarla sabitlenmiş fiyatlardan ve erken rezervasyon indirimlerinden yararlanarak en iyi fiyatla tatil yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Esnek satış kuralları ile konaklama değişkliğiniz 72 saate kadar cezasız ve 30 güne kadar iptal hakkınız mevcut siz yerinizi garanti altına alın gönül rahatlığı ile arkanıza yaslanın..

3. HER ŞEY DAHİL PAKETLERİ TERCİH EDİN

Kayak tatilinde bütçenizin dışına çıkmamak ve sürpriz ek harcamalardan kaçınmak için en iyi seçenek her şey dahil paketlere göz atmak! Yemek, konaklama, ulaşım, lift ve ski-pass gibi hizmetlerin de dahil olduğu paketlerle tatilde harcayacağınız miktarı tatile çıkmadan önce bileceksiniz.Club Med her şey dahil sabit TL paket programları ile bütçeniz ve tatiliniz güvende

4. PİSTLERE HAZIRLANIN

İster kayak tatiline ilk kez çıkıyor olun ister ailecek pistlerin tozunu attırın, tatile çıkmadan biraz ısınmakta fayda var. Evde veya spor salonunda çalışabilir, yüzebilir veya bisiklete binerek vücudunuzu pistlere hazırlayabilirsiniz.

5. BAVULUNUZU İYİ HAZIRLAYIN

Kayak giysileri özellikle kayak bölgelerinde pahalı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey sizi ve çocuklarınızı kuru ve sıcak tutacak giysiler almaktır. Eldiven, bere, çorap, boyunluk gibi malzemeleriniz su geçirmez olurlarsa pistlerde ıslanma riskiniz azalacaktır. Bavul hazırlığı ile ilgili listemize de göz atabilirsiniz.

6. ORGANİZE OLUN

"Tatilde de organize mi olunur?" diye düşünmeyin. Sömestr tatilinizin çok daha rahat geçmesi için servis saatlerini kayak ceketinizin kapalı cebine koyabilirsiniz, çoraplarınızı ve eldivenlerinizi bir sonraki gün kullanmak için geceden kurutun.

7. ERKEN KALKAN YOL ALIR

Liftlerin çoğu saat 09:00'da hatta daha erken açılır. Popüler pistlerde kalabalıktan ve kuyruklardan sıyrılmak için erken kalkmanızı öneriyoruz. Güne erken başladığınız için öğle yemeğinizi de erken yer ve gün sonundaki kalabalıktan da sıyrılmış olursunuz.

8. ACİL DURUM KAYAK PAKETİ

Çocuklarınız pistlere alışkın olabilir ancak siz yine de yanınıza yara bandı ve kağıt mendil alın, hatta bir paket çikolata da yanınızda bulunsun ki gerektiğinde onlara sürpriz yapabilesiniz.

9. DENEYİMLİYSENİZ...

Şayet kayak/snowboard konusunda deneyimliyseniz, daha az kalabalık pistleri tercih edebilirsiniz. Bölgeyi tanımıyorsanız Club Med seyahat danışmanınızla görüşebilirsiniz.

10. KEYFİNİ ÇIKARIN

Ailenizle kayak tatili muhteşem bir deneyimdir ancak sürekli plan ve program yaparak askeri bir disipline kendinizi kaptırmayın. Kendinize zaman ayırın, kitap okuyacak sakin bir nokta bulun, içeceğinizi yudumlayıp dağ manzarasının tadını çıkarın.

Club Med Kayak Tatili - Benzersiz her şey dahil tatil deneyimi

FRANSIZ ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Alplerin eteklerinde kilometrelerce uzanan pistlerde benzersiz her şey dahil kayak deneyimi

KEŞFET

İTALYAN ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Mükemmel vakit geçireceğiniz sımsıcak bir ortamda Dolce Vita kayak tatili...

KEŞFET

İSVİÇRE ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Alp disiplinli kayağın başlangıcı olan sonsuz pistlerde kristal beyazın tadını çıkarın

KEŞFET