Kayak Tatili - Hazırlık Zamanı

Kayak eğitmenlerimizden mükemmel kayak tatiliniz için bavul hazırlama ipuçları, güvenli, konforlu ve eğlenceli bir tatil için göz atın!

Kayak tatilinizden önce ilk olarak şunu aklınızda bulundurmanızda fayda var: Dağlarda sizi ısıtacak, su geçirmez, nefes alan ve dayanıklı giysilere ihtiyacınız olacak. Gerekenlere göz atmanız için bavul hazırlığında size yardımcı olacak bir liste hazırladık.

TERMAL İÇLİK

Termal içlikler hafif yapısıyla sizi soğuktan, hem de ağırlık yapmadan koruyacaktır. Böylelikle hem ısı kaybını minimuma indirecek hem de hareketlerinizi minimum oranda kısıtlamış olacaksınız.

SU VE RÜZGAR GEÇİRMEYEN CEKET VE PANTALON

Kayak ve snowboardla ilgiliyseniz bu sporlar için tasarlanmış su ve rüzgar geçirmeyen ve nefes alan kumaşlardan üretilmiş bir ceket ve pantalon almanızı öneriyoruz. Böyelikle hem sıcak kalacak hem de hareket etmenize rağmen aşırı terlemeyeceksiniz.

KAYAK KASKI

Kayak veya snowboard yaparken kask takmanızı öneriyoruz. Pistlerde deneyimli olsanız dahi güvenlik her zaman önemli, tıpkı araba kullanırken emniyet kemeri takmak gibi! İyi bir kaskı online veya outdoor spor malzemeleri satan mağazalarda bulabilirsiniz. Satın almak veya yanınızda taşımak istemiyorsanız Club Med tesislerinde de kiralamanız mümkün.

KAYAK GÖZLÜĞÜ VEYA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Pistlerde gözlerinizi de korumak gerekli! Işığı çok iyi yansıtan kar kaplı yüzeylerden gelen ışık gözlerinizi yorabilir. Polarize bir güneş gözlüğü veya kar gözlüğüyle gözlerinizi koruyabilirsiniz. Birçok koşulda size hem iyi görüş sağlayacak hem de gözlerinizi koruyacak bir model seçmenizde fayda var.

GÜNEŞ KORUYUCU KREM

Dağlarda soğuğa rağmen güneş çok daha etkilidir. 50 faktör bir güneş kremi ve sık bir uygulamayla cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz. Cildinize tatilde de özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.

KAYAK BOYUNLUĞU

Pistler rüzgarlı olduğunda soğuğa karşı ekstra bir koruma gerekebilir. Kayak için tasarlanmış boyunluklarla hem yüzünüzü hem de boynunuzu koruyabilirsiniz.

ELDİVEN

Pistlerde sıcak kalmak istiyorsanız su geçirmez eldivenlerinizi yanınıza almayı unutmayın.

KAYAK ÇORABI

Botlarınızın içine ayaklarınızı soğuktan koruyacak rahat ama özel korumalı kayak çorap larından giymeniz gereklidir. Uzun olmaları ıslanma riskinizi de azaltır. Üst üste çorap giymek hareket kabiliyetinizi etkileyeceği için önerilmez.

Bunları da unutmayın!

DUDAK KORUYUCU (SPF İÇERİKLİ)

Dudaklarınızı hem rüzgarın etkisinden hem de güneşten koruyacak bir dudak koruyucuyla kurumaktan ve çatlamaktan koruyabilirsiniz.

SU ŞİŞESİ

Pistlerde susuz kalmayın, yoğun hareket halindeyken hava soğuk da olsa su içmeniz şart! Club Med'in sürdürülebilirlik projesi "Bye Bye Plastic" kapsamında kişisel termos ve su şişelerinizi tesis içindeki içme suyu pınarlarından doldurabilirsiniz.

KAR MASKESİ

Soğuk ve rüzgarlı havada sizi soğuktan korur, güneş tepedeyken de güneş ışınlarından, kar maskenizi unutmayın!

KORUYUCU EKİPMAN

Deneyimli kayak ve snowboard meraklıları hızlandıklarında risklerini azaltmak için koruyucu kullanmayı ihmal etmezler. Bilek koruyucu,diz koruyuculu pantalon gibi ekipmanlar riski azaltır.

EL ISITICISI

Minik el ısıtıcıları, cebinize veya eldiveninizin içine yerleştirererk karda kullanmak için pratik ve kullanışlı bir malzeme, tekrar tekrar kullanılabilenleri tercih edebilirsiniz.

AKSİYON KAMERASI

Farklı açılardan videolar ve fotoğraflar çekmek isterseniz bir Aksiyon Kamerası getirmeyi unutmayın, pistlerin tozunu attırırken bu anları ölümsüzleştirin. Unutursanız kayak odasında kiralama ve satış işlemleri yapılmaktadır.

SIRT ÇANTASI

Güneş kreminizi, fotoğraf makinenizi, su şişenizi ve diğer ekipmanlarınızı taşımak için hafif su geçirmez bir sırt çantası getirmeniz işinizi kolaylaştırır. Lift kullanırken takılma riskine karşı dikkat etmenizi öneriyoruz.

Club Med Kayak Tatili - Benzersiz her şey dahil tatil deneyimi

FRANSIZ ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Alplerin eteklerinde kilometrelerce uzanan pistlerde benzersiz her şey dahil kayak deneyimi

KEŞFET

İTALYAN ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Mükemmel vakit geçireceğiniz sımsıcak bir ortamda Dolce Vita kayak tatili...

KEŞFET

İSVİÇRE ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Alp disiplinli kayağın başlangıcı olan sonsuz pistlerde kristal beyazın tadını çıkarın

KEŞFET