Kayak yapmayanlara özel kar tatil rehberi

Kayak tatilinde sadece kayak yapacaksınız diye bir şart yok. Kayak ve snowboard'la ilgili değilseniz veya 'pistlere biraz ara vereyim' diyorsanız önerilerimiz tam size göre!

Birçok kişi kayak yapmaktan hoşlanmadığı için kar tatilini tercih etmediklerini söyler. Oldukça mantıklı ancak kayak tesislerinde yapabileceğiniz tek aktivite pistler üzerinde değil. Tertemiz hava, göz kamaştıran manzaranın yanısıra, rahatlatan ve enerji veren ya da sadece eğlendiren akzengin tiviteler sizi bekliyor.

KIŞ SPORLARI

Kayak veya snowboard size göre olmayabilir ancak deneyebileceğiniz başka kış sporları da var. Gerekli malzemeyi tesisden temin ederek Nordik yürüyüş yapmak seçeneklerden biri!

Veya yeterince cesursanız tırmanış deneyebilirsiniz, bembeyaz karların üzerinde kar bisikleti veya kar paragliding de ilginizi çekebilir. Buz pateni veya kızak da seçeneklerden birkaçı. Daha fazla bilgi isterseniz bizi arayın ;)

Gece Hayatı & Müzik

Kayak tesisleri heyecan veren gece hayatlarıyla da öne çıkar. Fransızların après ski ismini verdikleri kayak sonrası aktivitelerden en popüleri hiç şüphe yok ki partilerdir!

Kayak sezonunda birçok kayak bölgesinin yakınında uluslararası gruplar ve DJ'lerin katıldığı festivaller düzenleniyor. Müthiş dağ manzarasının yanında müzik dinleyip partilemek için kayak yapmanıza gerek yok.

Avrupa çevresindeki birkaç kış festivali:
Polaris – Verbier, Aralık (Electronic)
Snowboxx – Avoriaz, Mart (Electronic)
Rise – Les Deux Alpes, Aralık (Electronic)
Snowbombing – Mayrhofen, Nisan (Rock, Pop, R’n’B, Electronic)

FOTOĞRAFÇILIK

Müthiş dağ manzaralarından aksiyon dolu pist fotoğraflarına dağlarda fotoğraf sanatıyla ilginenleri cezbedecek çok şey var! Kayak yapmadığınız için çevrenizi gözlemlemek ve en iyi kareleri yakalamak için bol bol fırsatınız da olacak.

SPA & KİŞİSEL BAKIM

Kişisel bakım ve SPA kayak tesislerinde özenli bir konudur. Pistlerde vakit geçirseniz de geçirmeseniz de vücudunuzun biraz rahatlamaya ihtiyacı olduğunun farkındayız.

Birçok tesisimizde Decléor, Carita ve L’Occitane gibi dünyaca ünlü uluslararası spa markalarıyla işbirliği bulunduğundan güvenle masaj alabilir, vücut peelingi veya manikür yaptırabilirsiniz. İster pistlerde, ister sakinlikle geçen mükemmel bir günün sonunda sauna veya ısıtılmış yüzme havuzu sizi bekliyor olacak.

Fitness

Ekstra hareket isteyenler veya spor rutinini tatilde de devam ettirmek isteyenler için tesislerimizde kardiyo odaları, pilates, yoga, stretching ve fitness dersleri gibi bir çok seçenek mevcut.

Club Med Kayak Tatili - Benzersiz her şey dahil tatil deneyimi

FRANSIZ ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Alplerin eteklerinde kilometrelerce uzanan pistlerde benzersiz her şey dahil kayak deneyimi

KEŞFET

İTALYAN ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Mükemmel vakit geçireceğiniz sımsıcak bir ortamda Dolce Vita kayak tatili...

KEŞFET

İSVİÇRE ALPLERİNDEKİ TESİSLERİMİZ

Alp disiplinli kayağın başlangıcı olan sonsuz pistlerde kristal beyazın tadını çıkarın

KEŞFET