Yeni başlayanlar için kayak tatili

Pistlerde yeni misiniz?

Pistlerde ilk tatilinizden önce bilmeniz gerekenlere birlikte göz atalım

İlk kayak veya snowboard tatilinizin rezervasyonunu yeni mi yaptınız veya yapmayı düşünüyorsunuz? Aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için buradayız!

Kaygan pistlerden kayakla veya snowboard'la aşağı inmek kulağa heyecan verici geliyor değil mi? Bize güvenin; pratik yaptıkça göreceksiniz ki pistler göründüğü kadar korkutucu değil! Ve her şeyde olduğu gibi biraz planlamayla çok daha kolay. Yeni başlayanlar için tavsiyelerimizi okuyun ve pistlerde eğlencenin tadını çıkarın.

Doğru yer seçimi

MİNİK KAYAK MERAKLILARI İÇİN DOĞRU ADRES

Tüm kayak tesislerinde kayak ve snowboarda yeni başlayanlar için pistler mevcut. Ancak tabi ki bazı tesislerde yeşil pist sayısı çok daha fazla, böylece yeni başlayan kayak meraklıları sürekli aynı pistte kaymak zorunda kalmıyor. Ufaklıklar içinse pistlerin konakladığınız tesise yakın olması büyük bir avantaj, zira kayak botlarıyla yürümek yetişkinler için bile çok da kolay olmayabiliyor.

Şayet çoçuklarınız ilk kez kayak deneyimi yaşayacaksa Avoriaz sizin için ideal bir seçenek. Tesis tamamen yayalara ayrılmış olduğundan çocuklarınız için çok daha güvenli, aynı zamanda birçok kar bahçesi ve oyun alanı da mevcut. Aquariaz su parkında da çok eğleneceklerine eminiz! İsviçre'deki 650 km'lik kayak alanına bağlantısı da bulunan Avoriaz'da sıkılmak imkansız.

HER YAŞTAN KAYAĞA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN DOĞRU ADRESLER

Kardeş tesisler Les Deux Alpes ve Alp d'Huez yenilendi ve kayağa yeni başlayanlar için mükemmel imkanlar sunuyor. Alp d'Huez yüksek sayıdaki yeşil pistleriyle aynı pistte sürekli kaymaktan sıkılmadan kayak becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir tesis.

Les Deux Alps her yaştan çocuk için ideal: bölgede bebek kar makinesi, yönelteçli snowboard mevcut. Daha büyük yaştaki çocuklar ise dev balonla kayabilir, ve Segway'e atlayıp çevreyi keşfedebilirler. Les Deux Alpes kayak sonrasında da aile dostu bir tesis, çocuklarınız da kayak sonrası eğlenceye ortak olabilirler.

Hazır olun

SOĞUĞA VE ISLANMAYA HAZIR OLUN

Doğru giysi seçimi konusunda risk almayın. Yanınıza almanız gerekenleri aldıysanız hazırlanmanız gereken sadece iki şey kaldı: soğuk ve ıslanmak! Kar tatili deyince bunlardan kaçınmanızın bir yolu yok, özellikle kayağa yeni başladıysanız sık sık karda oturacaksınız.

Modaya uymak harika, ama modaya uymak için konforunuzdan ödün vermeyin, özellikle pistlerde. Rahat, sıcak tutacak ve su geçirmeyen bir kayak montu ve salopet ve kayak çorabı ilk ihtiyaçlarınız. Kayak eldivenleri de oldukça önemli, hepsinin sizi sıcak tutacak, rahat edeceğiniz ve su geçirmeyecek malzemeden üretildiğine emin olun.

EKİPMANINIZ HAZIR MI?

Pistlere ayak basmadan önce doğru ekipmanı kullanacağınızdan emin olun, özellikle yeni başlıyorsanız bu çok daha önemli. Boyunuz, kilonuz ve seviyeniz kullanacağınız ekipmanı belirleyecek, dolayısıyla size uygun olan ekipmanlar kullanmalısınız. Yeni başlayanlara bir tavsiyemiz de pistlerde mutlaka kask takmaları!

Şayet ekipman satın almak veya yanınızda taşımak istemiyorsanız Club Med tesislerinden de kiralayabilirsiniz. Uzman kadromuz size en uygun ekipmanları bulmanız konusunda yardımcı olacaktır. Tesislerimizde Rossignol gibi profesyonel kayak malzemeleri markalarından dilediğinizi kiralayabilirsiniz.

Fit olun

BEDENİNİZİ PİSTLERE HAZIRLAYIN

Kayak ve snowboard halihazırda spor yapıyorsanız ve formunuz yerindeyse çok daha kolay adapte olacağınız sporlardır. Kayak tatilinize çıkmadan önce vücudunuzu harekete hazırlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde pistlerde daha az zorlanacak ve incinme riskini azaltmış olacaksınız.

Öğrenme zamanı

PİSTLERİ PROFESYONELLERDEN ÖĞRENİN

İlk kez pistlere çıkacaksanız işi uzmanlarından öğrenmelisiniz, neyse ki Club Med her şey dahil tatilinize kayak okulu da dahil! Tatilinize başlamadan önce eğitici videoları izleyebilirsiniz ancak pistlere çıkmadan önce mutlaka derslere katılmanızı öneriyoruz. Pazartesi gününden Cuma gününe saat 09:00'da başlayan dersler öğle molasından sonra akşamüstü saatlerine kadar devam ediyor olacak. Pistlerle ilk kez tanışanlardan siyah pist tutkunlarına, her seviyeye uygun dersler sizi bekliyor.

Şayet çocuğunuz pistlere ilk kez adın atacaksa mutlaka kayak okuluna gitmelerini tavsiye ediyoruz, böylelikle ilk kayak deneyimlerini ruhsatlı eğitmenlerin gözetiminde yaşarak kar sporlarına muhteşem bir giriş yapacaklar. Eğlenceli ve güvenli bir ortamda pistlerle tanışmak onları da sizi de çok mutlu edecek!

Club Med Kayak Tatili - Benzersiz her şey dahil tatil deneyimi