Seyşeller'deki eşsiz yürüyüşleri deneyimleyin

Upuzun kumsallar, yemyeşil bitki örtüsü ve gözünüzün alabildiğine Hint Okyanusu manzarası... Seyşeller adeta yeryüzündeki cennettir! Bu pastoral takımadalardaki tatiliniz sırasında dinlenip rahatlamak elzem olsa da, Seyşeller'de doğa yürüyüşleri yapmak da beklenmedik hazineler keşfetmenize olanak sağlayan apayrı bir keyiftir. Egzotik ve doğal mirasıyla büyüleyen Seyşeller'de, Hint Okyanusu'nun kalbinde doğa yürüyüşleri yapmak için bizi takip edin.

Morne Seychellois, Seyşeller'deki yürüyüş rotalarının yıldızı

Seyşeller'in en büyük adası olan Mahé Adası'nın tam kalbinde yer alan Morne Seychellois ve milli parkı, Seyşeller'deki yürüyüşleriniz için sayısız güzergah sunuyor. Seyşeller'in en yüksek noktası olan Morne Seychellois, tropik ormanlarla kaplı yamaçlar ve Morne Blanc gibi çevre dağları boyunca uzanan çok sayıda rotaya sahiptir. Yürüyüş sırasında Seyşeller'in ihtişamına hayran kalmak için rotanıza öncelikle zirveye tırmanarak başlayın. Eski bir çay tarlasını geçtikten sonra, bir saatten biraz uzun bir süre boyunca sürekli tırmanarak Morne Seychellois Milli Parkı'nın tropikal ormanında keşfe çıkın. Bülbül, güneş kuşu ve "swiftlet" kuşu, rotanızda karşılaşabileceğiniz, Seyşeller'e özgü kuşlardan bazılarıdır. Morne Seychellois Milli Parkı ayrıca dünyanın en küçük kurbağasına ev sahipliği yapar. Bu bir santimetrelik kurbağa, boyuna göre çok gürültücüdür! Morne Blanc Dağı'nın tepelerinden adanın batı kıyısını ayaklarınız altına seren muhteşem manzaraya tanık olmanızı öneririz. Seyşeller'deki bu yürüyüşünüz sırasında kat ettiğiniz yemyeşil yamaçlar, Hint Okyanusu'nun turkuaz yansımalarıyla birleşerek burada insana unutulmaz bir panorama sunar.

Seyşeller için Club Med fırsatlarını keşfedin.

Glacis La Réserve, Mahé'de kaçırılmaması gereken bir rota

Takımadaların tipik manzaralarına tanık olabileceğiniz bir yürüyüş yapmak için Morne Seychellois Milli Parkı'nın güneyine gidin. Herkese hitap edebilecek zorluktaki bu rota, Bon Espoir isimli bir noktadan başlar. Buradaki patika, Hint Okyanusu'na nazır tepelere doğru kıvrılarak ilerler. Yürüyüş yaparken heybetli maun ağaçları size yol gösterir ve yerini yavaş yavaş örneğini sadece Seyşeller'de görebileceğiniz denli yemyeşil bir palmiye ormanına bırakır. Gözünüzün alabildiğince uzanan ormana hayran kalacağınız ve birbirinden göz alıcı granit yamaçlardan ve kaya bloklardan geçen yaklaşık bir kilometrelik bu yürüyüşe yürüyüş konusunda acemi olanlar ve çocuklar da katılabilirler. Tepeye ulaşıp tahta iskeleden aşağı baktığınızda, siyah kayaların kapladığı yemyeşil tepelerle göz alıcı bir kontrast oluşturan masmavi Hint Okyanusu dalgalarının görüntüsüne hayran kalacaksınız.

Bunu biliyor muydunuz?

Özenle cilalanmış gibi görünen ve yuvarlak şekilleriyle tanınan granit bloklara Seyşeller'deki plajlarda olduğu gibi, yürüyüşleriniz sırasında Morne Seychellois Milli Parkı'nda da rastlayacaksınız. La Digue'deki Anse Source d'Argent plajından Mahé'deki Beau Vallon plajına kadar, bu kaya oluşumları Seyşeller'in simgesi haline geldi.

Sainte-Anne, Seyşeller'in gizli incisi

Mahé'den tekneyle birkaç dakika uzaklıktaki Sainte-Anne, Seyşeller'in el değmemiş doğasıyla ünlü adalarından biridir. 1973'te burada, Hint Okyanusu'nun ilki olacak milli park kuruldu. O zamandan beri, bu cennet ada, hem deniz hem de kara hayvan ve bitkilerini gözlemleyebilmek için gerçek bir mabet oldu. Sainte-Anne, engebesiz parkurlarıyla insanı cezbeden doğasının tam kalbinde yürüyüş yaparak Seyşeller'i keşfedebilmek için sayısız olanak sunuyor. Adanın neresinde yürüyor olursanız olun, Hint Okyanusu manzarası size asla uzak olmayacak ve gezilerinizi güneşleyerek veya dalarak noktalayabileceksiniz. Seyşeller'in güney kıyısına giderek korunaklı plajlar ve patikalar boyunca yürüyebilir, Hint Okyanusu ve canlı sularının nefes kesici manzarasına tanık olabilirsiniz. Seyşeller'in en korunmuş adalarından biri olan Sainte-Anne Adası'nda deniz kaplumbağalarının sığınmak için kullandıkları granit bloklar ve vahşi koylara tanık olarak yürüyüşünüzü noktalayacaksınız. Adanın tam ortasında yer alan milli parkın tropikal ormanı, görkemli deniz cevizi ağaçları, yemyeşil tarçın ağaçları ve heybetli demir ağaçlarının arasında size kıvrımlı yürüyüş rotaları sunar. Görkemli Morne Seychellois ve milli parkından, Mahé Adası'nın tropikal ormanlarındaki rotalarına ve Sainte-Anne deniz milli parkının huzur dolu ve doğal plajlarına kadar, Seyşeller'i yürüyerek keşfetmek, kartpostal gibi manzaralar eşliğinde size birbirinden unutulmaz deneyimler yaşatacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir…