Seyşellerde nefes kesen geziler

Gözünüzün alabildiğince turkuaz denizi ve yemyeşil doğasıyla, Seyşeller rahatlayabileceğiniz ve gevşeyebileceğiniz bir cennettir. Seyşellerde yapacağınız kısa geziler, bu büyüleyici takımadaların birbirinden çeşitli manzaralarını ve zengin doğal mirasını keşfetmenin en iyi yoludur. Unutulmaz bir konaklama için Seyşellerde yapabileceğiniz gezi önerilerimiz:

Seyşeller Tatili: Mahé Adası'nda doğa gezileri

Seyşellerdeki tatiliniz boyunca mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri Mahé Adası'dır. Takımadaların başkenti olan Victoria'nın sokaklarını gezebilirsiniz. Şehrin tropik atmosferi, Seyşellerdeki tatilinize yön verecek. Morne Seychellois Milli Parkı'nı keşfetmek için Mahé Adası'nın yemyeşil doğasında bir yolculuğa çıkın. Seyşellerde, bu doğa cennetine yapılan gezilerle kendinizi harika hissedeceksiniz. Sabah yürüyüşlerinizde veya günlük turlarınızda, tropik ormanda gezintiye çıktığınızda ormanın sizin için birçok sürpriz barındırdığını göreceksiniz. Eşsiz bir biyoçeşitliliğe tanık olmak için bu zengin ormandaki Copolia parkurunu takip edin. Etçil bitkiler, tarçın ağaçları, kauçuk ağaçları ve Hindistan cevizi ağaçları, 600 metreye ulaşan zirveye varana dek size eşlik edecek. Ta uzaktan dikkati üzerlerine çeken Praslin ve La Digue adalarına ve Mahé Adası'nın en yüksek noktası olan Morne Seychellois'nın heybetli yamaçlarına hayran kalacaksınız. Seyşellerde yapılabilecek diğer harika yolculuklar arasında 3 Frères parkurunu sayabiliriz. Seyşellerin simgesel ötücü kuşu olan bülbülün şakımaları eşliğinde, Sainte-Anne Deniz Parkı'nın turkuaz sularının muhteşem panoramasını ayaklarınızın altına serecek 300 metre yükseklikteki zirveye hızla ulaşacaksınız.

Seyşeller için Club Med fırsatlarını keşfedin.

Kusursuz dalış deneyimi için Sainte-Anne

Dalış ve şnorkelli yüzme etkinliklerinin oldukça popüler olduğu ve Mahé Adası'na sadece 5 km uzaklıkta bulunan Sainte-Anne Deniz Parkı, Seyşellerin cevherlerinden biridir. Korunmuş mercan resifleri ve granit yatakları üzerindeki deniz çayırlarının arasında, Seyşel Adaları'nın deniz dibindeki manzarasını ve biyolojik çeşitliliğini binbir farklı rengin arasında keşfedebilirsiniz. Yarı dairesel melek balıklarını, mavi papağanlarını ve rengarenk canlıları keşfetmek için suya dalın. Yeşil kaplumbağalar da, daha insan canlısı görünen şahin gagalı kaplumbağalar gibi Seyşellerin sularında yaşarlar. Seyşeller'deki gezileriniz sırasında, siz şnorkelle yüzerken ve dalış yaparken manta vatozları da sizinle beraber olacak. Mavi benekli vatozlar ve benekli kartal vatozları da, Nisan ve Aralık ayları arasında, Hint Okyanusu'nda uçar gibi görünen görkemli manta vatozlarına katılırlar.

Bunu biliyor muydunuz?

Seyşellerdeki keşiflerinizden birinde unutulmaz bir anı olarak kalacak anlardan biri de, deniz kaplumbağalarının yumurtlamasına tanık olmak olacaktır. Bu nadir ve değerli anı görmek istiyorsanız, konaklama tarihlerinizi, Ekim ve Nisan ayları arasına denk gelecek şekilde planlayın. Praslin, La Digue, Mahé Adaları gibi Seyşellerdeki çok sayıda plaj, bu asil hayvanlara yumurta bırakabilecekleri tam güvenli bir sığınak sunuyor.

Praslin ve La Digue adalarının cennet gibi plajlarını deneyimleyin

Takımadaların göz alıcı plajlarından bahsetmeden Seyşeller ve geziler hakkındaki bilgiler eksik kalacaktır. Seyşeller kıyı şeridi; bembeyaz kumsallar, masmavi bir deniz, Hindistan cevizi ağaçları ve granit blokların harmanlandığı cennet gibi koylarla doludur. Bu tipik Seyşeller manzarasının en güzel örneklerini keşfetmek için Praslin ve La Digue adalarına geziler yapmalısınız. Uçan balıkların anlık görüntüleri eşliğinde Mahé Adası'na bir deniz kaçamağı yapın. Praslin'in kuzeyindeki Lazio ve Georgette koylarının cennet gibi manzarasında güneşlenmenin, şnorkelli yüzme seanslarının ve Hindistan cevizi ağaçlarının gölgesinde yapacağınız şekerlemelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Praslin'den sonra, La Digue Adası'ndaki Anse Source d'Argent Plajı da merakınızı diri tutacak. İç kısma bir kilometreden de uzun bir hat boyunca uzanan ince kumsalı ve granit blokları, burada yemyeşil ormanla adeta iç içe. Praslin ve La Digue plajlarında yapacağınız Seyşeller keşifleri, size cennet bahçelerini aratmayan bir deneyim sunacak. Tatiliniz için küçük bir cennet köşesi mi arıyorsunuz? Öyleyse Seyşel Adaları en harika tercih olacaktır! Egzotikliğiyle nefes kesen Seyşel Adaları, keşfedilmeyi bekleyen birbirinden muhteşem hazinelere sahiptir. Seyşellerdeki tüm adaların harika plajları vardır. Praslin ile La Digue'ye yapacağınız gezilerle pastoral manzaraların kapılarını aralayacaksınız. Mahé Adası'nın kalbinde yapacağınız yürüyüşler ve şnorkelli yüzme etkinlikleri, Seyşeller'in doğasını keşfetmek için şahane birer fırsat olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir…