Tesislerimizde
Hijyen ve Güvenlik Önlemlerimiz

Son 15 Aralık güncellemeler dahilindedir. Değişiklik gösterebilir

BİRLİKTE GÜVENLE

Tatilinizin masmavi gökyüzü altında ve huzurla geçmesi için her şeyi düşündük. Club Med'de misafirlerimizin ve personelimizin sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir. COVID-19 durumu göz önüne alındığında, tesis ekiplerimiz size güvenli ve keyifli bir deneyim sunmak için hijyen ve güvenlik önlemlerini artırdı.

Siz sadece tatil programınıza odaklanın. G.O. ekiplerimiz her zaman yanınızda olacak ve Club Med ruhuyla sizi karşılamaya ve mutluluk anlarını paylaşmaya hazır olacak.

Detaylı bilgi için seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz: 0212 368 09 72

Club Med'in 70 yılı aşkın deneyimiyle ultra her şey dahil konforu
Esnek değişim koşulları ve yurtdışı paketlerinde Covid-19 sigortası
Uzman seyahat danışmanları size her konuda yardımcı olmaya hazır
Yurtiçi Güvenli Turizm Sertifikası ve tüm tesislerde Birlikte Güvenle önlemleri
Her yaş için çocuk kulüpleri ve 0-5 yaş ücretsiz

Güçlendirilmiş sağlık ve güvenlik önlemlerimizle güven içinde kalın

Sabırsızlıkla beklediğiniz tatil zamanı kapıda
Tatilinizin güvenli ve sorunsuz geçmesi önceliğimiz ve ekiplerimiz bu konuda yoğun şekilde çalışıyor. Tüm tesislerimizde Birlikte Güvenle protokollerimiz dahilinde sıklaştırılmış dezenfeksiyon, restoranlarımızda uzatılmış yemek saatleri, daha fazla açık hava aktivitesi ve fazlası sizi bekliyor. Yurtiçi tesislerimizde bu protokollerimize ek olarak **Güvenli Turizm sertifikasıyla **sevdiklerinizle beklediğiniz tatili gönül rahatlığıyla deneyimleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

SEYAHATİNİZ ÖNCESİ ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Sizi mümkün olan en iyi koşullarda ağırlayabilmek için, tesislerimizde özel bir sağlık protokolü oluşturduk.
**Yurtdışı tesislerimizde *11 yaş ve üzeri aşı yaptırmamış konuklarımızın, tesise varışlarından maksimum 72 saat önce yapılan negatif RT-PCR (nazofaringeal, tükürük) veya antijen serolojik Covid-19 testinin negatif sonucunu veya Covid-19 hastalığının daha önce geçirilmiş olduğuna dair resmi bir belgeyi yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Aşı yaptırmış konuklarımız için, Covid-19'a karşı yapılmış tam aşılamanın bir kaydı (Fransızca veya İngilizce olmak kaydıyla) da kabul edilecektir. Yurtdışı tesislerimizde bu dokümanların ibraz edilmemesi halinde belgelerini ibraz etmeyen konukların yanı sıra, kişi reşit değilse yanındaki yetişkin refakatçi, kişi yetişkin ise refakat eden küçüklerin tesislerimize girişleri ve konaklama yapmaları mümkün olmayacaktır. Bu kural, varış ülkesinin gümrük formalitelerine ve havayollarının koşullarından bağımsız ve tüm destinasyonlardan gelen misafirlerimiz için geçerlidir.

Yurtiçi tesislerimizde Güvenli turizm sertifikalı Palmiye ve Bodrum, 2021 yazında Türk misafirlerimiz için HES kodu ibrazı yeterli olmuştur. Bununla birlikte aşısı tamamlanmamış veya hastalığı geçirmemiş kişiler için 6 Eylül 2021 itibari ile geçerli olmak üzere yurtiçi uçak ve otobüs ile seyahat kurallarına PCR testi zorunluluğu getirilmiştir.

Bu dokümanlardan en az birinin ibraz edilmemesi halinde, belgelerini ibraz etmeyen konukların ve refakatçilerinin tesislerimize girişi ve konaklaması mümkün olmamaktadır.

*Laboratuvardan gelen sonuç saati değil, laboratuvara teslim saati baz alınarak hesaplanmalıdır. Yapılan aşı türüne göre bir veya iki dozun tamamlanmış olması gereklidir.
** Seyahat edilecek ülke tarafından kabul edilen aşı türüne ve doz sayısına göre tamamlanmış olması gereklidir. Fransızca veya İngilizce çıktısı ibraz edilmelidir.

Seyahatiniz öncesi tüm tesis sayfalarımızda SHERPA dan otomatik çekilmekte olan son güncel ülke kabul kuralarına ayrıca ulaşabilisiniz lütfen seyahatiniz öncesi kontrol edin:

Ülkelere göre giriş kuralları

Aşağıda paylaşılan ülke giriş bilgilerinin Sherpa hizmetinden alındığını ve seyahat kısıtlamalarının düzenli değişikliklere tabi olması nedeniyle doğru ve her zaman güncel olmasını sağlamak için tüm makul çabanın gösterildiğini unutmayın.
Son güncelleme tarihi: 4 Aralık 2021
Fransa YENI 15 Aralik itibari ile 65+ 15 Ocak itibari ile 18+ 3.doz aşı zorunluluğu getirilmiştir. **
** Ayrıca tüm tesis sayfalarımızda SHERPA dan otomatik larak çekilşekte olan güncel ülke kabul kuralarına ayrıca ulaşabilisiniz lütfen seyahatiniz öncesi kontrol edin:

Türkiye konumundan gelen ve COVID-19 aşısının gerekli tüm dozlarını yaptırdığına dair belgesi olan çoğu yolcunun Fransa konumuna girmesine izin verilir ancak kısıtlamalar vardır.

Fransa Sivil Havacılık otoritesinin 04 Aralık 2021 tarihi itibariyle COVID-19 kısıtlamalarıyla ilgili yayınlamış olduğu NOTAM'a göre,
Geçerli Aşılar:
Avrupa İlaç Ajansının (EMA)'nın kabul ettiği

  • Pfizer (Comirnaty),
  • Moderna,
  • AstraZeneca (Vaxzevria) (Covishield) aşılarından 2. dozundan 7 gün gün sonra,
  • Johnson & Johnson (Jehnssen) aşısının 1. Dozundan 28 gün sonra,
  • Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan RNA aşılarının 2. dozundan 7 gün sonra.

KIRMIZI ÜLKELER:
Türkiye, Afganistan, Belarus, Botsvana, Brezilya, Kosta Rika, Küba, Esvatini, Gürcistan, Lesoto, Malavi, Mauritius, Moldova, Karadağ, Mozambik, Namibya, Pakistan, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Surinam, Ukrayna, Zambiya ve Zimbabve'den Fransa'ya seyahat edecek 12 yaş ve üzeri yolcular;

Aşılı Yolcular:
1- Aşı sertifikası ile birlikte
2- Uçuştan 48 saat önce alınmış Negatif PCR ya da 24 saat önce alınmış Negatif Antijen test sonucu gerekmekte olup girişde hızlı antijenik test ayrıca yapılmaktadır.
3- www.diplomatie.gouv.fr adresinde yer alan belgeleri doldurmaları ve uçuştan önce havayoluna ibraz etmeleri gerekmektedir.
Aşılarını tamamlayan yolcular, Fransa'ya giriş yapabilmek için aşı belgesine sahip olmalıdır. Sadece Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) onayladığı aşılar kabul edilir. Bu aşılar, Pfizer (Comirnaty), Moderna, AstraZeneca (Vaxzevria), AstraZeneca (Covishield) veya Johnson & Johnson (Janssen) aşılarıdır. Fransa yetkili makamları şu aşı kombinasyonlarını da kabul etmektedir: AstraZeneca/Pfizer Cominarty - AstraZeneca/Moderna ve Pfizer/Moderna. Aşılarını tamamlamış yolcular şunlardır: -2 doz aşı (Pfizer, Moderna AstraZeneca (Vaxevria ve Covishield)) olanlar için son dozu almalarının üzerinden 7 gün geçen; -1 doz aşı (Johnson & Johnson) olmalarından sonra 4 hafta geçen; -COVID-19 olan yolculara uygulanan aşılar için (tek doz gereklidir) aldıkları dozun üzerinden 7 gün geçen; -DSÖ'nün sağlıkla ilgili acil durumlar listesindeki (Sinovac/Coronavac veya Sinopharm/BBIB-PVeroCells) 2 dozluk bir aşıyı olduktan sonra, destekleyici bir mRNA dozunu (Moderna veya Pfizer) almalarının üzerinden 7 gün geçen yolcular. 15 Aralık 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 65 yaş ve üzeri yolcular, COVID sertifikalarının etkin olabilmesi için COVID-19 hatırlatma dozunu olduklarına dair bir belge sunmalıdır.

**15 Aralık 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere alınan 3.hatırlatma doz kuralı Sadece Fransız Vatandasları için geçerlidir ve turistleri kapsamamaktadır , Johnson & Johnson (Janssen) aşısını yaptıran , COVID sertifikalarının aktif olabilmesi için COVID-19 hatırlatma dozunu olduklarına dair bir belge sunmalıdır. 15 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 18 ila 65 yaş arasındaki tüm yolcular, COVID sertifikalarının aktif kalması için son dozu olduktan sonraki 5 ila 7 ay içinde oldukları hatırlatma dozunun belgesini sunmalıdır. AB Dijital Sertifikası'na erişim olan yolcular bu sertifikayı belge olarak sunabilir. Fransa, sınırda Birleşik Krallık'ın COVID-19 iyileşme ve aşı kaydı belgesini kabul etmektedir. Belge basılı versiyonda sunulmuşsa sertifika tarihi en geç 1 Kasım olmalıdır. İngiltere'nin NHS aşı kartı kabul edilmemektedir.
**

Aşısız Yolcular:
1- 12 yaş ve üzeri yolcuların uçuştan 48 saat önce alınmış Negatif PCR testi veya uçuştan 24 saat önce alınmış Negatif Antijen testi ibraz etmeleri gerekmektedir.
2- www.diplomatie.gouv.fr adresinde yer alan belgeleri doldurmaları ve uçuştan önce havayoluna ibraz etmeleri gerekmektedir.
3- Varışta Antijen test uygulanacaktır.
4- 10 gün belirtilen adreste karantina uygulanacaktır.

Yolcuların kapalı kamusal alanlarda, toplu taşıma araçlarında veya yerel makamların kararıyla insan yoğunluğunun yüksek olduğu açık alanlarda maske takmaları zorunludur.

Bu gereklilik aşağıdakiler için geçerli değildir:
-11 yaşından küçük gezginler.

Ülkede liftlerde kontrol kuralları dahilinde sanitary pass ve Covıd negatif test sonucunu yanınızda bulundurulması gerekşektedir.

https://www.clubmed.com.tr/d/alpler/fransiz-alpleri

Seyahatiniz öncesi tüm tesis sayfalarımızda SHERPA dan otomatik çekilen güncel kabul kuralarına ayrıca ulaşabilisiniz lütfen seyahatiniz öncesi kontrol edin:

Birlikte Güvenle - Huzur içinde bir tatil geçirmeniz için aldığımız önlemler

Tesislerimizdeki adaptasyonlar ve değişiklikler

"Covid-19 prosedürleri, maske politikamız ve diğer Tesis gereksinimleri hakkında daha fazla ayrıntı için bizi arayabilirsiniz: 0212 368 09 72

Sağlığımız için alabileceğimiz önlemler

Güvenli mesafeyi koruyun
Ellerinizi düzenli olarak yıkayın
Dirseğinize doğru öksürün
Maske takın